U okviru projekta „Muzičke i folklorne manifestacije srpskog naroda u Crnoj Gori“, koji realizuje NVO „Bisernica“ uz podršku Fonda za zaštitu i ostvarivanje manjinskih prava, u bašti Srpske kuće u Beranama održan je koncert Kulturno-umjetničkog društva „Kolo“, kojim rukovodi koreograf Milan Bojović.
Program je otvorila urednica kulturnog programa Ivana Rmuš, koja je govorila o značaju očuvanja kulturnog nasljeđa i ulozi Srpske kuće kajesta okupljanja ljubitelja tradicije i narodnog stvaralaštva.
Publika je imala priliku da uživa u nastupima pjevačkih grupa, mladih solista i recitatora, dok je folklorni ansambl KUD-a „Kolo“ izveo više koreografija koje su dočekane velikim aplauzom. Posebnu pažnju privukli su nastupi najmlađih učesnika programa, koji su pokazali da ljubav prema narodnoj pjesmi, igri i običajima uspješno živi među novim generacijama.


